שותפים וקוראים יקרים,

 אני מתרגשת להציג בפניכם את הניוזלטר הראשון של מיזם 'עובדים ביחד', המבטא בצורה מדהימה את הערכים לפיהם אנו פועלים, תוך מחויבות לתושבי הערים בפריפריה בכלל ולצעירים בפרט.

החזון של 'ארץ עיר' הוא שהערים בפריפריה תהיינה בעלות חוסן קהילתי-כלכלי, תוססות ומתפתחות, ויהוו מקום אשר מגוון האוכלוסיות בישראל בוחרות לחיות בו. הערים יציעו איכות חיים קהילתיים ושירותים טובים לתושבים שיהיו בעצמם שותפים ליצירה ולפיתוח העיר. אנו רואים את הצעירים בקהילות השונות בפריפריה, הנמצאים בתחילת חייהם הבוגרים כבעלי יכולת תרומה, השפעה ויצירת ערך בקהילותיהם.

אנו שמחים על ההזדמנות שניתנה לנו על ידי משרד העבודה ושותפות פילנטרופית להיות הגוף המוביל של המיזם המשותף. המיזם מהווה דוגמא חיה כיצד שיתופי פעולה של כוחות מקומיים יכולים לספק לצעירים אפשרויות תעסוקה חדשות גם בקהילה שלהם, בבית שלהם, ואנו מוקירים את האמון שהצעירים נותנים בנו ובארגונים לעשות זאת.

המודל הייחודי של 'עובדים ביחד' מייצר מעגלים שונים של קהילתיות: ארגונים הפועלים בסביבה משותפת, מעסיקים שהם חלק בלתי נפרד מהקהילה שבכוחה לשנות את עתיד התעסוקה בנגב, והצעירים עצמם, שעם התקדמות התכנית ייהנו מקבוצת שייכות ותמיכה חזקה ומשמעותית.

זו היא הזדמנות גם לחגוג את ההצלחות. בתקופה כה קצרה נוצרה כאן תשתית של ארגונים מחויבים, המודעים לאתגרים ורתומים לייצר פתרונות חדשניים, הנתמכת בהון אנושי מדהים שמוביל את הפרויקט ומערכות מידע מתקדמות.   

אנו מזמינים אתכם להיות חלק גם בשלבים הבאים – צוות פלפל, ממשיג את שיטות העבודה הטובות ביותר לקידום תעסוקתי של צעירים, חוקר ולומד במטרה להציע רעיונות חדשים. ובקרוב נקיים את ה'האקתון', שהוא במה לרעיונות ויוזמות חדשים.

בלה אלכסנדרוב,
מנכ"לית 'ארץעיר'