הוכרזו הזוכים בתחרות "עושים פה"

בתום גמר תחרות המיזם החברתי החיפאי 2018 של תכנית היזמות החברתית "עושים פה" בחיפה, נבחר המיזם המנצח: גל אלמוג- בית ספר לגלישה אשר שם לו למטרה לשלב וללמד גלישה אנשים עם מוגבלויות.

המיזם זכה ב-5,000 ש"ח לפיתוח המיזם ובשישה חודשי שימוש חינמיים בהאב החברתי החיפאי החדש, 'האבטיפוס'.

במקום השני זכה עודד חצבני, חיפאי המשתייך לקהילת יד ביד בעיר, שהקים מיזם להוצאה ותרגום ספרי ילדים לערבית ומוציא בימים אלה את הספר המתורגם החמישי.

במקום השלישי זכה גיא תבורי, שמוביל את מיזם "חיבו"ק" שבמסגרתו סטודנטים לרפואה מלווים תושבים שחזרו לביתם לאחר אשפוז ממושך.

התחרות נערכה במסגרת תכנית 'עושים פה' לשינוי חברתי, המתקיימת בפעם השלישית בחיפה, ואותה אנו בארץעיר מלווים בשיתוף עיריית חיפה, שותפות חיפה-בוסטון, ו- VALUE MAKERS. האירוע אף חנך את ההאב החברתי הראשון בחיפה- "האבטיפוס"

בין המיזמים הנוספים שהתמודדו: הודיני, אפליקציה חברתית המחברת בין תושבי השכונה, של היזמים שי אפשטיין. wise parking של היזם אייל סבג, המעניק פתרונות חנייה לאנשים עם מוגבלויות. כמו כן התמודד המיזם "הג'וב היווני" של היזמים אביטל חן וצחי חלימי – חדר בריחה נגיש למתניידים בכסאות גלגלים, עיוורים, חירשים וכבדי שמיעה. מיזם נוסף הוא  SpeechBeat- צמיד להעלאת שטף הדיבור של מגמגמים, המזהה את קצב הדיבור הטבעי ובעזרת מנגנון רטט מאפשר להפוך את הדיבור לשוטף וברור יותר.
 
גאים לקחת חלק בפרויקטים כאלה!