עיר: אופקים
מספר חברים בקהילה: 100 

תחום: קיימות, תיירות, תרבות

אחוזת נגב הינה קהילה מעורבת של אזרחים חילוניים, דתיים, צעירים ובוגרים מכל תפוצות עם ישראל תושבי אופקים והנגב. חברי הקהילה ומשפחותיהם מתמקדים בעשייה בתחומי הקהילה, שיתוף והשתתפות באירועים, עריכת אירועים משותפים, חגים, הווי עירוני וקהילתי וכן התנדבות בקהילה. הקהילה מונה כ 60 משפחות מעורבות ומפעילה בעיר ארבעה פרויקטים.

Asset 208
חברים
Asset 265
מוטבי פעילות
Asset 258
שעות התנדבות בשנה
Asset 263
אירועים קהילתיים בשנה

מיזמים ופרויקטים של הקהילה

  • 'עיר האופניים'– פרויקט עסקי, קהילתי ותיירותי. מיזם תיירות הכולל אירוח קבוצות, חוגים, הקמת מסלולי אופניים ואירוח תחרויות ופסטיבלי אופניים.
  • 'המרכז לקיימות'– פרויקט אקולוגי חינוכי. פעילות חקלאית ואקולוגית בגינה הקהילתית ובמעבדה לקיימות.
  • 'ארכיון העיר'– פרויקט קהילתי היסטורי המספר מחדש את סיפורה של העיר ואנשיה ומאגד בתוכו פרויקטים של המטפלים בנרטיב של העיר כגון: אתר אינטרנט, ערוץ טלוויזיה ובעתיד גם מוזיאון עירוני.
  • 'קהילה פעילה' –משפחות הקהילה מתגבשות סביב זהות ועשייה למען עצמם כגון: גיבוש, סל תרבות, חגים, טיולים והווי. כמו כן הקהילה מפעילה מתנדבים בעיר במסגרות: צוות פעולה בחירום (צ.ח.ק), שבת תרבות עירונית, הכשרות וקורסים בתחומי תרבות, חברה וחינוך.

הידעת?  אחוזת נגב ייסדה את אתר התיירות "סינגל אופקים" ומארחת בו קבוצות רוכבי אופנים מכל הארץ. כל תלמיד יסודי עובר שיעורי קיימות בגינה הקהילתית של אחוזת נגב על בסיס קבוע. אחוזת נגב מקימה בימים אלו ארכיון לעיר אופקים הראשון מסוגו בארץ, ובקרוב יבנה מוזיאון לעיר. 

צרו קשר עם קהילת אחוזת נגב