שם הקהילה: בארות
עיר: באר שבע
מספר חברים בקהילה: כ-200
תחומי פעילות: חינוך, יהדות פלורליסטית

קהילת בארות הוקמה בשנת 2010 ע"י קבוצה קטנה של עולים ומקומיים לאור החזון הציוני של הרב לופטין להקמת קהילה פלורליסטית בנגב תוך דגש על ערכים של מעורבות חברתית ותרומה לקהילת באר-שבע. כיום הקהילה מונה כ-40  משפחות, ממגוון תושבי העיר- צברים, עולים, משפחות, רווקים וסטודנטים. היא מהווה עוגן חברתי, ומושכת אליה חברים נוספים מרחבי העיר, הארץ והעולם. פעילויות הקהילה מאזנות בין מסורת לחדשנות שבליבה בית כנסת הלכתי בו גם נשים שותפות ומובילות, וכוללות מפגשי לימוד ומיזמים של מעורבות חברתית בעיר.

מיזמים ופרויקטים של הקהילה

  • מניין שיתופי‐ לב הקהילה הינו מניין דתי-שיתופי. המניין, המיוחד במינו, משגשג ומזמין אליו את המתעניינים בחיים עירוניים‐קהילתיים, בעלי גוון פלורליסטי פמיניסטי שיתופי. הקהילה חוגגת יחד את חגי ישראל, מקיימת אירועי תרבות, לימוד ופעילויות לילדים.
  • תנועת נוער - הקהילה שותפה בהקמת סניף תנועת נוער והקמת חוג סיירות בחלק הדרומי של העיר.
  • מעורבות הורים בביה"ס ‐ במטרה לטפח דור אכפתי ופעיל בתחום החברתי קהילתי, מתמקדת העשייה החברתית של הקהילה סביב בית הספר הממלכתי דתי, "נתיבי עם", שבו מתחנכים רוב ילדי הקהילה. ההורים לוקחים חלק בהובלת שיעורי העשרה והפעילויות, מתוך שיתוף פעולה עם הצוות וההנהלה. ביחד הם מעשירים את תכנית הלימודים בתוכן משמעותי, פלורליסטי וחווייתי. כיום הקהילה פעילה בבית הספר בדרכים רבות, ביניהן תכנית העשרה בצהרון, תכנית בת מצווה לאמהות ובנות וגינה קהילתית.

צרו קשר עם קהילת בארות