עיר: שגב שלום
מספר חברים בקהילה: 30 

תחום: העצמת נשים

קהילת יד ביד, תחת עמותת "נשים בדואיות למען עצמן",  הוקמה ביישוב שגב שלום בשנת 2008. הקהילה כוללת נשים צעירות ומבוגרות, המאמינות ששינוי החברה יכול להתחיל משינוי מעמד הנשים ופעולה למען עצמן ולמען החברה שבה הן חיות.אנו מאמינות שהאישה הערבייה בנגב יכולה לשים את עצמה במרכז החיים ולבטא את היכולות האישיות שלה מבלי להיות תלויה תמיד בתמיכתם של גורמים חיצוניים.

הקהילה קמה על רקע המצוקה של המגזר הבדואי ובפרט מצבן של הנשים אשר מתמודדות גם עם קשיים בחברה הבדואית וגם עם קשיים בחברה בכלל.אנו מאמינות כי לקבוצה יש יותר כוח מאשר לאישה אחת לבדה. אנו מאמינות שאפשר לעשות הרבה למען המגזר שלנו, ורוצות להתחיל את השינוי מבפנים, מאיתנו הנשים ואחר כך נוכל להשפיע גם כלפי חוץ. לכן חזון הקהילה הוא כי האישה הערבייה בנגב תטביע חותמת אישית על החברה בה היא חייה, תשמיע קולה ותהיה משמעותית ובעלת יכולת השפעה.

Asset 265
מוטבי פעילות
Asset 208
מבקרים ומשתתפים במיזמים
Asset 207
משתתפים בפרויקטים

מיזמים ופרויקטים של הקהילה

  • מיזם מענד- אוהל אירוח אותנטי בדואי שאליו מגיעות קבוצות מהארץ והעולם
  • מועדונית לנערות בסיכון מהיישוב שאליו מגיעות נערות מרקעים שונים ביישוב וזוכות לבית חם ומקום שבו הן לומדות על כוחן כנשים בדואיות בחברה הישראלית.
  • מתן כלים לאמהות צעירות להתמודדות עם גידול הילדים.
  • עבודה עם אמהות ונערות ליצירת חיבור בין אישי וחיבור למורשת התרבותית בדרך של יצירה משותפת וחווייתית
  • הכשרות מקצועיות לנשים – הרעיון בא לתת מענה לצורך של נשים להשתלב במעגל העבודה במקצועות שיאפשרו להן עבודה בשעות גמישות ובסמוך לבית על מנת שיוכלו גם לשמור על חיי משפחה תקינים.
  • העשרה לימודית וחברתית לילדי בי"ס – הפרויקט נועד כדי לחזק את השייכות לקהילה ולעודד את הילדים להיות בעלי יוזמה ורצון להשפיע על הקהילה שלהם. ברגע שהילד נמצא במסגרת שמחזקת אותו, נוצרים גם קשרים עם האמהות.

הידעת? האירוח של קהילת יד ביד הוא האירוח הבדואי האותנטי היחידי בארץ. הסיורים מראים את המורכבות לצד הצדדים היפים בחיים בחברה הבדואית, את האתגרים לצד היתרונות.

צרו קשר עם קהילת יד ביד