שם היזם: מיכל בר נכון
שם המיזם: פעימה
עירמצפה רמון
תחום: תיאטרון, אמנות, בית ספר מקצועי, קהילה
מתי הוקם: 2018

 

פעימה

פעימה – 'בית לתיאטרון ויצירה' הוקם בשנת 2018 במצפה רמון על ידי מיכל בר – נכון.

תפיסת עולמנו שמה במרכזה את האדם כישות יוצרת, רב תחומית, סקרנית וחברתית.

ליבת העשייה שלנו הינה מסלול חד שנתי ללימודי תיאטרון ויצירה. כ-20 צעירים מרחבי הארץ מתגבשים לכדי קבוצה המתמסרת לשנת חקירה והעמקה אל תוך מעיין היצירה הפנימי, דרך למידה והתנסות בעולם אמנויות הבמה על שלל רבדיו.

תפאורת המדבר הפתוח, ייחודיות היישוב המרוחק ביותר בארץ והאנשים החיים בו הם עמודי התווך של במת התיאטרון שלנו. אנו מאמינים בצמיחה של תרבות מקומית הנוצרת מתוך הקהילה ולמענה.

 

פעימה – בית לתיאטרון ויצירה' הוא למעשה רעיון. שילוב בין המציאות החדשה ביישוב המבודד ביותר בארץ, לבין הפן האנושי העמוק הטמון בעולם התיאטרון, שהוא כלי אשר מגלף את אופי האדם מהפנים אל החוץ. כך מונחת אבן דרך לשינוי אצל האדם והחברה בה הוא חי ויוצר, כך מתממש הרעיון.

 

כיום ביתנו ממוקם במבנה קהילתי בשיתוף המועצה האזורית. מדובר בארבע מאות מטרים של סטודיו יפייפה בלב רובע האמנים. הוא מקום המפגש, הוא הבמה, הוא פתוח לסטודנטים אחרי שעות הלימודים, הוא מאפשר הן תהליך קבוצתי והן תהליך אישי, ובעיקר את המרחב לנסות, לטעות, ליפול, להצליח, למחוא כפיים, לזרוק עגבניות, לחייך, לחבק ולבכות.

ביתנו מציע חוגי ערב לקהילה ופעילויות שונות למבקרים ביישוב, וכמו כן הסטודנטים מציגים לקהל הרחב "ערבי עבודה בתהליך" במשך השנה ופרוייקט סיום בסופה.