המאיץ ליזמות חברתית-עסקית השני  2016

המאיץ השני ליזמות עסקית-חברתית בבאר שבע התקיים בשנת 2016 ביוזמת ארץעיר. במאיץ השתתפו עסקים חברתיים מהדרום, אשר קיבלו כלים מקצועיים ועסקיים. במהלך התכנית קיבלו היזמים הנבחרים כלים לבניית העסק, ביסוסו והצמחתו, כגון: בניית תכנית עסקית, מיתוג, תמיכה שיווקית וסיוע בגיוס משקיעים.
זאת בליווי יועצים, מנטורים ואנשי מקצוע שמסייעים ומייצרים את השותפויות שיובילו את היוזמות להצלחה.

המיזמים שפותחו במאיץ ליזמות חברתית עסקית 2016:

HelpFull

יזמים: חגי אסבן ולירן כהן
פלטפורמה טכנולוגית אשר פותחה על מנת לספק מענה לסיוע חברתי בחירום, על ידי ביצוע תיאום מקיף של כוחות הסיוע והמתנדבים, מיפוי צרכים מהשטח ותפקוד פעיל בשגרה ובחירום. הפיתוח של הפלטפורמה התקיים בשיתוף פעולה עם ארגוני סיוע בחברה האזרחית והאקדמיה ותוך שימוש בפתרונות טכנולוגיים חדשניים.

תעצומות

יזמת: שירלי אשכנזי
שירות מוביל בפיתוח מענה מקצועי ותמיכה בהתפתחות ארגונית ואישית. באמצעות המודל שפותח המתבסס על ניסיון של שנים בעבודת שטח, כתיבה, פיתוח והטמעה, הארגונים יכלו ליהנות מארגז כלים ייחודי ומגוון: הדרכות, סדנאות, ימי עיון, הובלות תהליכי שינוי תוך ארגוני, פיתוח שירותים חדשים, ליווי בכירים, התערבויות במשבר, לימוד כתיבה מקצועית, הכנה לוועדות מקצועיות, פיתוח עובדים ועוד.

Heap Workspace

יזם: מוני כהן
מיזם שמטרתו להביא לצמצום הפעם הטכנולוגי ולהוביל לשינוי חברתי ותעסוקתי באזור הנגב הצפוני. המיזם יפעל כחלל עבודה משותף המציע סביבת עבודה מקצועית המעודדת שיתופי פעולה באווירה של חדשנות והפריה הדדית, לצד תוכניות הכשרה טכנולוגיות, מנטורינג ועוד.

סנאפ

יזמים: קארין גרינברג, ליאור וינברגר, עידן אסלן,
מיזם ייחודי המפגיש ומחבר בין קהילות שונות בחברה בדגש על שיח שוויוני דרך עדשת המצלמה. סנאפ ישמש כבית ספר מקצועי לצילום עבור אנשים עם לקויות שכליות ויפעיל שירותים מגוונים שיתנו מענה למגזר העסקי, הפרטי ולקהילת הצלמים בדרום. עם סיום ההכשרה, יספק המרכז עבודה לבוגריו וילווה אותם ביציאה אל שוק העבודה. כמו כן, סנאפ ישמש כמרכז מידע מוביל לצילום, יטפח ויכשיר למיומנויות עבודה ומיומנויות חברתיות ויהווה מקום מפגש לקיום אירועים, סדנאות והרצאות שיספקו מענה ובית להתכנסויות חברתיות.

הבאר שבעים

יזמת: שירה חן
פלטפורמה אינטרנטית, מבוססת תוכן בתחומי צרכנות נבונה, סגנון חיים וקהילה בבאר שבע, המאפשרת ערוץ פרסומי דינמי, ממוקד וזול עבור עסקים, עסקים חברתיים וגופים קהילתיים.

כולם רוקדים

יזם: דן אודיז
פרויקט ייחודי המכיל קבוצות ריקוד של אנשים עם צרכים מיוחדים: לקות אורגנית, קבוצות סיכון ושוליים, מגבלות פיזית ורגשית. תוך התאמת התכנים לאוכלוסיה. בסטודיו מפואר הם לומדים לנצל את הריקוד ולהשתמש בו לשיפור יכולת הביטוי, הביטחון, היצירה, מרחיבים את גבולות התנועה ומאמצים את הריקוד כשפה אלטרנטיבית במקומות שעד היום לא הצליחו לתקשר.

תנע

יזמיות: יעל גלבוע ושרית אושרי
תנע יוצרת מפגשים ייחודיים ומעוררי השראה לנשים מתוך הצורך לשתף ולהיות יחד. תנע מגיעה אל מגוון רחב של נשים ומנגישה להן חוויה אחרת המשלבת תנועה ויציאה. במעגל הנשי יש איזון הדדי בין האישה לבין הקבוצה באופן אותנטי ומעורר המשפר את איכות החיים ושובר את שחיקת היום יום.

Solomon’s Camel Hotel

יזמים: בן ארביב ונתי רובינשטיין
גסט האוס מטיילים חברתי, הראשון מסוגו בישראל. בית למטיילים מכל העולם בעיר העתיקה של באר שבע, בו יוכלו המטיילים לחוות ולהכיר את באר שבע והנגב, לצאת לטיולים באזור, להכיר מטיילים מכל העולם, ובכך לפתח את הכלכלה המקומית בעיר ובאזור. בנוסף יוכל התייר להתנדב בעיר ובכך יהווה חוויה מקומית אותנטית ואמיתית בנגב. המטרה היא לשים את באר שבע על מפת התיירות של ישראל ולהיות מרכז של תרבות ופנאי בארץ ובעולם.

MacroWeb

יזם: ערן ליפשטיין
מיזם המספק הכשרה טכנולוגית לאנשים עם מוגבלויות לעולם ההייטק, במטרה לשלב אותם בתעשייה כבר משלב ההכשרה בתחומי בניית האתרים והאפליקציות. המיזם בשיתוף מכללת ספיר.

המכינה

יזם: יהונתן כהן
תוכנית קדם צבאית להעצמה, מנהיגות והכנת נוער לתפקידים טכנולוגיים-מודיעיניים בצה"ל. המכינה תמוקם בבאר שבע, בשיתוף עיריית באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון ועמותת חוד החנית.

 'Brew Shop' 

יזמים: גלעד נאמן ותומר רונן
מיזם עסקי חברתי שמטרתו לייצר מקום מפגש לכל אדם המגלה עניין בבירה. מקום בו אנשי קהילה אוהבי הבירה יוכלו לרכוש את הכלים והידע על מנת להכין בירה בבי, לקבל יעוץ והנחיה, לרכוש חומרי גלם וציוד, לטעות בירות מגוונות המיוצרות בארץ, לקחת חלק בסדנאות ובמסדרת לימודית, בפסטיבלים, תחרויות ולתת בית לפורום בו יוכלו לפגוש בעלי עניין כמוהם לשם הפריה הדדית, החלפת חוויות, ידע, ניסיון, בניית קשרים וחברה.

'Nany'

יזם: נדב חג'ג'
עסק חברתי המתמחה בפיתוח וייצור מגוון רחב של מוצרי פרימיום, רטבים, ממרחים ומוצרי בישול המבוססים על חומרי גלם איכותיים ביותר מהארץ ומהעולם. בסיוע עמותת "גוונים" המיזם מעסיק אנשים עם מוגבלויות, לצד פנסיונרים המעוניינים להשתלב בשוק העבודה. אנו מקפידים על שימוש בחומרים טבעיים בלבד, ללא חומרים מתועשים כגון: חומרים משמרים, צבעי מאכל ושמנים מזיקים. השאיפה היא ליצור חגיגה של טעמים ייחודיים, בעזרת שילובים חדשניים המאירים את המטבח הביתי בכל ארוחה יחד עם שמירה על אורח חיים בריא.

Do Good

יזם: רום מגן
אפליקציה המקשרת בין תורמי מזון פרטיים ועסקיים לעמותה האוספת מזון הקרובה אליהם על פי איתור מיקום. רבע מהאוכלוסייה חיה בחוסר בטחון תזונתי, חצי מהם ילדים. מנגד, 30% מהמזון שאנו צורכים נזרק לפח. אנחנו מאמינים שבזכות האפליקציה נצליח לייצר תרומות קטנות וגדולות ברחבי הארץ ולקשרם בקלות לעמותות המתאימות, נביא לשינוי תפיסתי ונאפשר לכולם לתרום ולעזור לסביבתם באופן שוטף, נצמצם את כמויות המזות שמושמדות מדי יום ונסייע למי שזקוק לכך.