'עושים פה' 2018

"חקלאי על הגג"

היזמים: ליאנדרו דומינגז ואילון שדה

מתחם לחקלאות אורבנית ואלטרנטיבית שנותן מקום לחובבי הצמחים והמגדלים העירוניים.
מתחם יצרני של ירקות ירוקים לבית קפה, מסעדות. משתלה, חנות ושוק למוצרים מקומיים.
אימפקט חברתי- מקום להתבטאות אישית, חיזוק קהילתיות של השכונה והעיר. קשרים אישיים בין אנשים. חיזוק אוכלוסייה חלשה באמצעות העשרה מעולם תוכן הנוגע בנושאים כמו אוכל בריא, חקלאות וסביבה ירוקה.

הנגרייה הקהילתית חיפה

היזם איתן נוימן

נגרייה מאובזרת המשמשת כמרכז קהילתי ללמוד ועבודה בעץ, המאפשרת התנסות ועבודה עצמאית על פרויקטים אישיים במחיר סימלי, וקורסים מקצועיים בנגרות ומלאכות העץ. הנגרייה תהווה פלטפורמה לפעילות קהילתית על פרויקטים המשלבים נגרות וקיימות לטובת המרחב הציבורי.

"Friends2Go"

היזמים: שי אליאס ונופר אלקבץ

"Friends2Go"  הינה אפליקציה שפועלת עבור אנשים עם מוגבלות וקשישים על מנת שיוכלו לנוע ממקום למקום בלי בעיות וחסמים ומטרתה לחבר בין אנשים עם מוגבלות וקשישים למלווים ייעודיים אשר יוכלו לסייע להם להתנייד בצורה נוחה ו חופשית במרחב הציבורי.

"סבתא בישלה דייסה"

היזמת: יעל רימון

המיזם: מחבר ומגשר בין הדורות בקהילה ונלחם בתופעת הגילנות באמצעות שילוב מתנדבים אזרחים ותיקים לבין ילדים הגיל הרך. הרעיון הוא לחבר את אוכלוסיית האזרחים הותיקים (-אוכלוסיה הגדלה באופן משמעותי מחד, ונתוני ההתאבדות בה גדולים מאידך) לבין הגיל הרך (קבוצת גיל שהמדינה כרגע מציעה פתרון לא מקיף עבורם) שמעודדת את האזרחים הותיקים להיות משמעותיים ושייכים כשהם מביאים "ידע מתוך ניסיון" למערכת, הצמאה לתוספת כח אדם והעשרה תוכנית. הפניות, הזמינות והקשב של האדם הבוגר מהווים עבור הילדים תמריץ קוגניטיבי חברתי להתפתחות רגשית, גורמי מגן מפני התפתחות של הפרעות התנהגותיות והקשר מגדיל את הסיכוי של הילדים  להסתגלות גבוהה יותר בגיל ההתבגרות. כל אלו מהווים אמצעי לחיבור בין-דורי-קהילתי איכותי וערכי במסגרת מקצועית המעניקה כלים פדגוגים, חברתיים והתפתחותיים למתנדבים ולמשפחות הילדים.

Game Story מחזירים את המשחק הביתה

היזמת: הילה שקד

המשפחה המודרנית כיום מתמודדת עם מחסור בזמן משפחתי איכותי ולכן היא נתקלת באתגרים רבים בתחום התקשורת בבית. השבת המשחק המשותף הביתה תעניק למשפחה כלים לביסוס החוסן המשפחתי.

המיזם פועל לקידום קהילת שחקני קופסא,  לשילוב מתודת המשחק בתוך בתים ומשפחות והעצמת ה-playfulness ביחסי הורים-ילדים  . במסגרת המיזם מוצעות הרצאות, וובינרים וסדנאות בתחום משחקי הקופסא ומה שניתן להפיק מהם.

"הסלון"

יזמים: אייל שי ואמיר מאירי

הסלון הוא בית לקהילה צעירה המאפשר ומעודד חיבור בין אנשים.
הסלון יוצר תרבות בילוי חדשנית הכוללת מרחב חברתי מזמין ומעצים לצד הופעות, מסיבות וסדנאות , במודל ייחודי של דמי חבר הוגנים.